Porady dla biznesmenów internetowych

Praktyczne porady dla biznesmenów, którzy chcą zwiększyć skuteczność swojej strony internetowej.

8-O
Podczas projektowania strony internetowej, należy pamiętać, że jej UŻYTECZNOŚĆ jest jednym z kluczowych elementów jej skuteczności. Użyteczność decyduje o tym, czy odwiedzający Twoją witrynę pozostaną na niej i czy powrócą do niej w przyszłości. Pamiętaj, o jednej bardzo ważnej rzeczy – KAŻDY odwiedzający jest Twoim potencjalnym klientem – jeśli twoja strona internetowa zaintryguje go, to może się stać twoim realnym klientem.

Na stronie internetowej ig poruszone są tematy, w postaci rozwiniętej, co powinieneś zrobić by zwiększyć efektywność, Twojej strony internetowej:

 

  1. Cel. Wyraźnie określ, czym konkretnie się zajmujesz i czemu służy Twoja strona internetowa.
  2. Umieść na swojej stronie internetowej to, czego szukają Twoi potencjalni klienci. Zastanów się czy to co im oferujesz jest rzeczywiście dla nich atrakcyjne.
  3. Pokaż kim jesteś. Jasno określ dane kontaktowe, podaj imię i nazwisko, dokładny adres.
  4. Dobrze przemyśl nawigację na witrynie Nawigacja musi być prosta intuicyjna i skuteczna. Nikt nie lubi stron, które długo się wczytują.
  5. Umieść mapę strony.  Mapa strony daje możliwość szybkiego rozeznania się w zawartości całego serwisu na pojedynczej stronie.
  6. Używaj dobrze czytelnej czcionki. Najlepiej używać czcionki o rozmiarze 10px lub 12px. (Arial lub Verdana). Używaj prostych zdań i zrozumiałych tekstów.
  7. ZACHĘCAJ swoich klientów do zadawania pytań i kontaktowania się z Tobą. Postaraj się, aby kontakt ten był jak najłatwiejszy.
  8. Zanim opublikujesz swoja stronę – przetestuj ją. Warto poświęcić dodatkowy tydzień na testowanie strony, niż przedstawić klientom stronę z błędami.
  9. Rada końcowa. Regularnie sprawdzaj statystyki swojej strony i jej funkcjonalność w miarę wzrostu ilości materiału i ruchu na stronie. Często zdarza się, że początkowo mała witryna rozrasta się w sposób niekontrolowany. W konsekwencji takiego rozwoju może nastąpić: zaburzenie struktury strony, uciążliwa nawigacja, niespójność, wydłużony czas ładowania.